Megváltozott járványügyi intézkedések
DEREKEGYHÁZ 2020. évi hulladékgyűjtés rendje

A Csongrád Megyei Kormányhivatal Agrárügyi és Környezetvédelmi Főosztály Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Osztálya Szentes teljes közigazgatási külterületére, Derekegyház, Hódmezővásárhely, Mártély, Mindszent, Nagytőke és Szegvár teljes közigazgatési bel- és külterületére kiterjedően megfigyelési körzetet rendeltek el, a magas patogenitású madárinfluenza újabb kitörési pontjai körüli 10 km-es zónát magában foglalva, továbbá a magas patogenitású madárinfluenza járvány súlyosbodása miatt az Országos Járványvédelmi Központ 2020. április 29-i útmutatása alapján a korábban már elrendelt kitörési pontok körüli 10 km-es megfigyelési körzeteket is magában foglaló területeket kiterjesztve a térkép alapján.

A bővebb tájékoztató és intézkedési leírás itt érhető el.

A hatóság 2020. május 4-5-re a kettős hasznosítású és fehér hús csibék kiszállítását nem engedélyezi.