Május 11-én kezdődik a Dózsa György utca és a Malom melletti csomópont aszfaltozási munkálata
Újabb kitörési pontok a magas patogenitású madárinfluenza járványban

Tisztelt Lakótársaim, kedves Derekegyháziak,

Magyarország Kormánya május 4-től megváltoztatta a járvány elleni védekezést. Új szabályok léptek elő a vidéki településeken, így a településünkön is.

Ez alapján községünkben a következő intézkedéseket vezetem be:

•     településünkön a kijárási korlátozás megszűnt
  •     a boltok nyitvatartási korlátozása megszűnt, de a 65 év felettiek vásárlási idősávja (9-12 óráig) megmarad
  •     a közterületek (játszótér, fittpark) használata engedélyezett
  •     a tömegsport tevékenységek 10-12 főig engedélyezettek az önkormányzat erre
  •     a célra szolgáló helységeiben (tornaterem, művelődési házak) valamint a szabadtéri pályákon
  •     a szolgáltatók (fodrász, kozmetikus, műkörmös stb.) üzemelhetnek
  •     vendéglátóhelyek kerthelységei, teraszai üzemelhetnek, de ezen helyek belső terében csak a személyzet tartózkodhat
  •     a Coop bolt előtti közterületen a műszaki és ruhanemű kereskedés engedélyezett

Felhívom mindenki figyelmét, hogy a tömegközlekedési eszközökön, valamint a boltokban, egészségházban, a maszk viselete kötelező!

Kérjük betartani a fent említett helyeken a két ember közötti 1,5 méteres távolságot és az üzletek, valamint az egyéb helységek előírásait.

Tájékoztatom a tömeg közlekedni szándékozókat, hogy a buszjegy beszerzése csak a szentesi buszállomás pénztárában lehetséges (kivéve a buszbérlet, amely a postán is beszerezhető) illetve az okostelefonon elérhető „Mobiljegy” applikációt lehet használni. Javaslom, hogy utazási szándékaikat előre gondolják meg és kérjenek segítséget a buszjegy beszerzésére hozzátartozójuktól, ismerősüktől.

Értesítem Önöket, hogy bölcsődénkben, óvodánkban ügyelet működik, az esetleges igényeikkel a bölcsőde és óvodavezetőt keressék meg, valamint ügyelet igényelhető az általános iskolánkban is, mellyel kapcsolatban az iskolaigazgatót kell keresni.

Az Egészségházban egyeztetett időpontra lehet megjelenni. Az időpontegyeztetés és a gyógyszerfelíratás főként reggel 7 és 8 óra között a +36 63 453 021-es valamint a +36 20 3296-792-es telefonszámon lehetséges.

Közösségi rendezvények még mindig nem tarthatóak, azonban az egyházi hitélet gyakorlása, esküvő valamint temetés szűk családi körben (maximum 20 főig) lehetséges.

Kérem, tartsák be az előírásokat, megkérem a fiatalabb korosztályt, segítsék az időseket, a beszerzésekben, bevásárlásokban.

Isten segítsen minket, mi pedig tegyünk meg mindent, mi tőlünk telhető!

Derekegyház, 2020.05.04.

Szabó István polgármester