A Bagoly Szállás kellemes, nyugodt, természetközeli környezetben, számos kikapcsolódási lehetőséggel várja vendégeit.

A térség legújabb ifjúsági szálláshelye nevét a környéken, illetve a szállás közelében tanyázó baglyokról kapta. Az esti órákban – ha csendben figyelünk – látható erdei fülesbagoly, macskabagoly és kuvik. A bagoly az állatmitológiában a magasabb rendű bölcsességet jelképezi, valahol szerencsemadárnak tartják.

A Dél-alföldi régió 1700 lelket számláló, folyamatosan fejlődő és vendégszerető települése az önkormányzat és a civil szervezetek összefogásával hozta létre Derekegyház-Tompháton 32 férőhelyes szálláshelyét, mely osztálykirándulások, tanulmányi utak, edző- és horgásztáborok ideális helyszíne.

A Derekegyháztól 8 km-re fekvő Tompahát bel- és külterülete kiválóan alkalmas agroökoturisztikai események lebonyolítására: a közelben található nagy kiterjedésű NATURA2000 területén erdőkkel, rétekkel, gazdag élővilágával várja a természet kedvelőit.

A szálláshely kiindulópontja lehet gyalog-, kerékpáros- és lovastúráknak, az aktív nap után pedig helyi különleges étkekkel várjuk a megfáradt utazókat.

A szállás díja:

Szállásdíj április 15. – október 14. közötti időszakban 2017. április 1-től:

1-2 éjszaka: 2500,- Ft/fő/éj

3-5 éjszaka: 2300,- Ft/fő/éj

1. éjszakától: 2200,- Ft/fő/éj

Szállásdíj október 15. – április 14. közötti időszakban 2017. április 1-től minimum 20 fő felett:

1-2 éjszaka: 3000,- Ft/fő/éj

3-5 éjszaka: 2800,- Ft/fő/éj

1. éjszakától: 2700,- Ft/fő/éj

A szálláshely 2017.10.15 – 2018.04.14 között a megadott egységáron 20 fő felett vehető igénybe. Alacsonyabb létszám esetén az egységáron felül 15.000 Ft/éj fűtésköltség kerül felszámításra.

A településen idegenforgalmi adó nincs.

Férőhelyek száma összesen: 32 fő
2 db 2 ágyas szoba
2 db 14 ágyas szoba (emeletes ágyakkal)

A Bagoly Szállás csoportos szálláshely, lefoglalásához minimum 15 fő egyidejű tartózkodása szükséges.

Szolgáltatások:

• a szobákhoz közös vizesblokk tartozik
  • ágynemű
  • zárható szekrények
  • igény szerint étkezést biztosítunk (a szállásköltség az étkezés árát nem tartalmazza)
  • társalgó, kerthelyiség használata (konferencia, megbeszélés, oktatás)
  • parkoló
  • vasaló
  • hűtőszekrény
  • programok szervezése
  • számítógép és Internet használati lehetőség a szálláshelytől 300 m-re található Közösségi Térben
  • akadálymentesítés
  • a szálláshely egész területe nemdohányzó

Szabadidős- és sportolási lehetőségek:
Focipálya, ping-pong, megújuló energiaforrásokat bemutató élőtanya, ökatlon (természetközeli tevékenységek turisztikai csomagja): túraútvonalak, lovaglási- és horgászati lehetőség, csónakázás, madármegfigyelés.
A településen halad át az Alföldi Kéktúra útvonal.

Technikai felszereltség (projektor, internet lehetőség stb.):
Asztali számítógép internet hozzáféréssel (300 m-re), projektor, TV, videomagnó, DVD lejátszó, vetítő vászon, flip chart; képzéshez, foglalkozásokhoz alkalmas asztalok, székek

Környék látnivalói, kirándulási lehetőségek:
Alföldi Kéktúra útvonal; Derekegyház-Tompahát: tájház, Furioso emlékmű, túraútvonalak; Közösségi Tér és Parkja; Derekegyház: ökatlon, vadaspark, horgász- és csónakázó tavak, Károlyi-kastély; Szentes: termál gyógyfürdő, strand, városnézés, mozi; Ópusztaszer: emlékpark, Feszty Körkép

A település kiemelt rendezvényei:

• Palacsintafesztivál és Falunap Derekegyházán
  • Kéktói Fesztivál
  • Tompaháti Lovasnapok

Elérhetőségek:
Cím: 6621 Derekegyház, Tompahát 66.
Telefonszám: +36-30/635-5731
Web: http://www.derekegyhaz.hu/web/turizmus/szallasok/bagoly-szallas
E-mail: turizmus.derekegyhaz@gmail.com
Kategória: ifjúsági szálláshely (“B” kategória)