Dr. Brusznyai Árpád Művelődési Ház és Könyvtár –
Integrált Közösségi Szolgáltató Tér

Cím: 6621 Derekegyház, Köztársaság tér 8.
Könyvtáros: Csatordainé Lakatos Veronika
Művelődés- és programszervező: Bánvölgyi Petra
Telefon: +36-63/453-005
Mobil: +36-20/258-5511
E-mail: kultura.derekegyhaz@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/kultura.derekegyhaz

Nyitva tartási idő:
Hétfő: szünnap
Kedd: 13:00-20:00
Szerda: 13:00-20:00
Csütörtök: 13:00-21:00
Péntek: 14:00-21:00
Szombat: 14:00-21:00
Vasárnap: szünnap

A művelődési ház története: A Károlyi család meghatározó volt Derekegyház történetében.
A Kastély közelében épült lovarda helyén épült a művelődési ház, 1950. augusztus 20.-án adták át a lakosságnak. Az épülethez építették a 1980-ban a kistermi részt. Azóta ebben a formájában várja az idelátogatókat, ma is számos családi és községi rendezvénynek ad helyet.

Szolgáltatásaink:

Díjmentes szolgáltatások:

• Internet használat, WI-FI elérhetőség (nyitvatartási idő alatt)

A könyvtárban számítógépes sarkot alakítottunk ki, ahol 5 db számítógépet használhatnak az érdeklődők. Ez a rész egyben településünk E-Magyarország pontja is, melyet 2003-óta működtetünk. Itt található az Állami Foglalkoztatási Szolgálat információs pontja is, melyen az érdeklődők munkahelyeket, képzéseket és egyéb állás információkat találhatnak.

• Könyvtárhasználat (könyvtári beiratkozás, kölcsönzés)

A könyvtárunk a kistérség többi településeivel együtt Szentesi Városi Könyvtár irányítása alá került. Úgy nevezett mozgó könyvtári rendszerben, a hiányzó könyveket Szentesről beszerezhetőek, illetve egy részét meg tudjuk vásárolni.

• Tájékoztatás (művelődési ház, község, kistérségi kulturális- és sportprogramok)
  • Pályaválasztási tanácsadás, személyiség fejlesztő tréningek, tehetséggondozás
  • Teremhasználat civil szervezetek, klubok, egyesületek, intézmények részére
  • Baba-mama klub

Kialakításra került egy Baba-Mama kuckó a Szociális Minisztérium támogatásával, ahol a kismamák kényelmesen és kellemes környezetben láthatják el gyermekeiket.

Térítés ellenében igénybe vehető szolgáltatások:

• Fénymásolás, nyomtatás, scannelés
  • Helyi ajándéktárgyak vásárlása
  • Helyiségek bérbeadása

Nagyterem: családi rendezvényre (konyha nélkül) 40.000,- Ft

Konyha: 10.000,- Ft

Kisterem: családi rendezvényre (konyha nélkül) 10.000,- Ft
egyéb rendezvényre, vásárra, termékbemutatóra (13-21 óra között) 5.000,- Ft

• Vendéglátás

Az épületben folyamatos nyitva tartással büfé üzemel, árai a mindenkori itallap szerint alakulnak. Igény szerint rendezvényekhez étkeztetés biztosítása (hidegtálak, sültek, pörköltek, helyi jellegzetességek, sütemények, stb.) a büfén vagy a konyhán keresztül

• Igény szerint vállaljuk kiállítások, tanfolyamok, rendezvények, konferenciák, előadások, családi események szervezését

A művelődési ház által szervezett rendezvények belépődíjakról bővebb információ az aktuális program plakátján található