A Derekegyházi Horgász Egyesület 2007-ben alakult azzal a szándékkal, hogy a környéken élő horgászokat és horgászokkal összefogva a Kórógyéri főcsatorna halgazdálkodási jogának megszerzésével egy jól horgászható és élményekben gazdag szórakozást nyújtó vízterületet alakítson ki.

A 2008-ban benyújtott és sikeres pályázat aláírásának elmaradása miatt sajnos ez mind idáig nem volt lehetséges. Egyesületünk fennmaradása a tagok hitén és kitartásán múlott.

2014-ben a halászatról és halgazdálkodásról szóló törvény módosításával lehetőség nyílt a Kórógyon történő horgászatra ami újra reménnyel töltötte el tagjainkat.

Elnökségünk folyamatos utánajárásának és ténykedésének köszönhetően csak sikerült elérni a várva várt eredményt, melynek következtében a csatorna halgazdálkodási jogára vonatkozó 15 éves  alhaszon bérleti szerződés 2016. február 01-i hatállyal megköttetett a Derekegyházi Horgász Egyesülettel. Új fejezet kezdődött az Egyesület életében.

Jelenlegi tagságunk 100 fő és tagjaink száma folyamatosan növekszik.

Elérhetőség:

Mobil: +36 70/248-3729