FELSŐOKTATÁSBAN TANULÓK RÉSZÉRE TÁJÉKOZTATÁS

Feltöltve: 2022-10-07

Egyetemisták és főiskolások figyelmébe ajánljuk a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázati lehetőséget 2023. évre is!

Derekegyház Községi Önkormányzat Képviselő-testülete a NAPPALI TAGOZATON tanuló, Derekegyházon állandó lakóhellyel rendelkező, hátrányos helyzetű, szociálisan rászoruló fiatalok felsőoktatási tanulmányainak támogatására 6 tanulót egyenként 5.000,- Ft/hó összegű támogatásban részesít, melyhez a felsőoktatási intézmény ugyanennyi összeget tesz hozzá, így 10.000,-Ft havi támogatásban részesülhetnek a nyertes diákok.

A nappali tagozaton tanuló hallgatók az Eper-Bursa pályázatkezelési rendszerben érhetik el a pályázathoz szükséges információkat és a pályázati űrlapot is. („A” pályázat)

A pályázat rögzítésének és az önkormányzathoz történő benyújtásának határideje:

2022. november 3.

Az ösztöndíj időtartama 10 hónap, azaz két egymást követő félév: a 2022/2023. második, illetve a 2023/2024. első féléve.

A pályázat kötelező mellékletei:

• a felsőoktatási intézmény által kibocsátott eredeti (vagy annak másolata) hallgatói jogviszony-igazolás a 2022/2023. tanév első félévéről,
  • a pályázó és a pályázóval egy háztartásban élők egy főre jutó havi nettó jövedelméről igazolás;

Ezek az információk nem teljesek, a teljes kiíráshoz látogassák meg az Eper-Bursa rendszer honlapját!

Eper-Bursa rendszerben egyszeri pályázói regisztráció szükséges, kizárólagos pályázói belépési oldal:

A pályázatot az EPER-Bursa rendszerben kitöltve, véglegesítve, és onnan kinyomtatva, aláírva a lakóhely szerint illetékes önkormányzathoz kell benyújtani a mellékletekkel együtt!

Ha a fentiekkel kapcsolatban bármilyen kérdése van, keresse fel önkormányzatunk ügyintézőjét! A pályázati kiírás elérhető Önkormányzatunknál is!

Derekegyház Község Önkormányzata

Legfrissebb híreink